fbpx

Isı Pompası

plug-free-img.png

SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, EVİNİZDE YAZA ÇEVİRMENİN EN KONFORLU VE TASARRUFLU YOLU ISI POMPASIDIR

Isı Pompası Nedir ve Nasıl Çalışır?

Isı pompaları hava, toprak ve sudaki potansiyel ısı enerjisini evlerimize taşıyarak yaşam alanlarımızda sıcaklık ya da serinlik konforunu yaşatırken, doğaya da herhangi bir zehirli atık salınımı yapmayan son teknoloji ürünlerdir. Fosil yakıtların yakılıp kimyasal reaksiyona girmesiyle değil, doğada var olan ısıyı transfer ederek çalışmaktadır. Bu sayede CO2 emisyonunu minimum seviyeye indirerek çevreye olumsuz etki etmez. Aynı zamanda ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını tek bir cihazda toplayarak yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Zor hava koşullarında dahi yüksek verimlilik ile çalışan Isı Pompaları, çağımızın iklimlendirme alanında en gelişmiş sistemi olarak kabul görmektedir. Öyle ki dışarıda hava sıcaklığının – 20 C dereceye düştüğü zamanlarda dahi 55 C derecelik sıcak su üretimi sağlayabilmektedir.

  • Hava kaynaklı ısı pompaları:
    – Mevsim olarak ülkemiz gibi ılıman iklimlerde daha avantajlıdır.
    – Havadan çekilen ısı, kapalı ısıtma devrelerinde dolaşan suya transfer edilir. 
    – Sıcak sulu sisteme en uygun çözüm yerden ısıtma sistemleridir. Bu sistemlerde en yüksek değerli verim elde edilir.
  • Toprak kaynaklı ısı pompaları: Bahçenize gömülmüş (toprak altına gömülü) boru sistemiyle ısı elde eder. 
  • Su kaynaklı ısı pompaları: Göl, gölet, nehir, deniz, kuyu veya sondajlarda bulunan doğal ısıyı kullanarak transfer sağlar. Su kaynağı yakınında bulunmanızı gerektirir.

Adana ve Çukurova bölgesinde ısı pompası alanında en güçlü ve en tecrübeli firma olmaktan gurur duyuyoruz. Profesyonel mühendislerimizle ihtiyacınıza en uygun çözümleri sunmaktayız. 

Adana ısı pompası satışı yapan firmalar ve Adana Isı pompası montajı yapan firmalar arasında en deneyimli konumda olan firmamız ile mutlaka iletişime geçiniz. 

Isı Pompası Markaları

 Varmeks Isı Pompaları

Varmeks ısı pompaları, enerji verimliliği ve çevre dostu teknolojisiyle öne çıkan üstün performanslı ısıtma ve soğutma çözümleridir. Yüksek kaliteli tasarımı ve yenilikçi özellikleriyle Varmeks, kullanıcılara konforlu bir yaşam sunmayı hedeflemektedir.

Varmeks ısı pompalarının en önemli özelliği enerji verimliliğidir. Çevredeki enerji kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak ısı transferi gerçekleştirir ve enerji tasarrufu sağlar. Bu sayede hem doğaya duyarlı bir çözüm sunulurken, aynı zamanda enerji faturalarında da önemli tasarruflar elde edilebilir.

Vaillant Isı Pompası
 
Vaillant aroTHERM Monoblok Hava Kaynaklı Isı Pompaları

Isıtma ve soğutma fonksiyonu
8, 11 ve 15 kW kapasite seçeneği
DC inverter kompresör ile yüksek verim
A++ enerji sınıfına sahiptir. 
Kolay kurulum ve montaj imkanı
Uzaktan kontrol imkanı (multiMATIC uygulaması ve VR 920 sayesinde) 

Viessmann Vitocal Serisi Split Tipi Isı Pompaları

Uygun fiyatlı güvenilir bir ısı pompası. Dış ünite isteğe bağlı olarak monte edilebilir (yerde duran veya duvara asılı). Isıtma ve soğutma için ters işletme. Gece modunda fan ve kompresörün ses gücü ek olarak azaltılır. Önemli bileşenler verimlilik artışına katkı sağlar. Bunların arasında devir sayısı kontrollü scroll kompresör, asimetrik plakalı ısı eşanjörü ve dalgalı peteklere sahip hava evaporatörü yer alır. Vitotronic 200 kontrolü üzerinden ısı pompaları internet arayüzü Vitoconnect (aksesuar) ve ücretsiz ViCare App yoluyla uzaktan da kontrol edilebilir

Nibe Monoblok Isı Pompaları

Havadan suya ısı pompası sistemlerinde 5.0 SCOP verimlilik değeri 
-25 °C Derecede Maksimum 65 ° C besleme sıcaklığı
Kendinden ayarlı kontrol sistemi, gerçek tak ve çalıştır
Mevcut tüm kapasiteler için 3 faz bağlantı (Trifaze)
8 ve 12 kW kapasiteler de monofaze (220 Volt) çalışma özelliği
Akıllı regülatör ile sessiz fan, minimum gürültü seviyesi
Inverter kontrollü kompresör akımını karşılamak için güç kartı
7 °C’ye kadar gidiş suyu sıcaklığına soğutma sağlar.
NIBE F2120 SMO 20 Kontrol Modülü ile uzaktan kontrol imkanı sağlar.