fbpx

Yerden Isıtma Sistemleri

plug-free-img.png

Adana yerden ısıtma tesisat firmaları arasında en önemli yerde bulunan firmamız olan Saytek Mühendislik vermiş olduğunuz işleri kusursuz yapmaktadır.

  • Yerden ısıtma sistemlerinde, ısı bütün bir döşeme alanından yayılmakta ve oda içinde homojen bir ısı dağılımı sağlanarak sistemin bulunduğu bölgenin yapısına en uygun ve en ekonomik ısınmayı sağlamaktadır.
  • Döşeme satıh sıcakları ortalama 28 C olduğundan, ısıtılan alanın nem oranı da aynı orantıda düşmemiş olacaktır.(Hava nemindeki azalma üst solunum yolu enfeksiyonlarını artırır)
  •  Yerden ısıtma sistemi seralara uygulandığında klasik sera ısıtılmasına kıyasla %47 enerji tasarrufu
    sağlandığı gibi yılda bir mahsul daha fazla elde edilmesini de sağlanmaktadır. Oda içerisinde radyatör vb. ısıtıcılar olmadığından dolayı arzu edildiği gibi dekor yapılma imkanı sağlar. 
  • Genellikle bina zemininin tamamına izolasyon yapılmadığından katlar arasında ısı kaybı ve ses geçirimi yüksektir.
  •  Yerden ısıtma yapılan yerlerde yerden ısıtmanın yanında ses izolasyonu da sağlanmaktadır.
  • Adana yerden ısıtma tesisat firmaları arasında Saytek Mühendislik ses ve ısı izolasyonuna son derece dikkat etmektedir.
  • Yerden ısıtma toz yapmaz, yerden ısıtma mite böceklerinin ve bakterilerin yaşamasını desteklemediği için sağlıklıdır.
  • Hesap edilerek bulunmuş, aslına uygun gerçek ısı miktarları ile uygulanan yerden ısıtma sistemleri, yapılarda üniform ve insan anatomisine uygun bir yaşama ortamı yaratır.

Sağlıklı bir insanın koltuk altı sıcaklığı 36,5 C dir. Sağlıklı bir insanın çevresindeki bulunan havada 20 ile 22 C dir.
Ayak taban yüzeylerinin ise 23-25 C tutulması en idealdir. Bundan dolayı 23-25 C tutulmak istenen ayak taban sıcaklığına yakın bir döşeme ısısı konforumuzu devam ettirecek ve sağlıklı yaşamamıza katkıda bulunacaktır.

Yerden ısıtma ekonomik bir sistemdir. Yerden ısıtma ilk yatırımda diğer kaliteli ısıtma sistemlerden sadece %20 fazla olup,
işletme giderlerinde ise %50 tasarruf sağlaması ve bakım giderlerinin çok az oluşundan dolayı daha ekonomiktir. Konforlu ve çevre dostudur.

Yerden ısıtma sistemlerinde işçilik ve malzeme kalitesi çok önemlidir. Profesyonel teknik ekip ve mühendislerimizle kurduğumuz yerden ısıtma sistemlerinde, Danfoss, Rehau, Frankische, Wavin, Plastherm, Kalde ve Dizayn gibi sektörün lider ve öncü şirketlerinin boru ve ekipmanlarını kullanmaktayız.

Bize ulaşın:

Yerden Isıtma Boru ve Ekipman Markaları

Keşif Formu
Call Now Button