fbpx

Multi Split ve VRF Merkezi Klima Sistemleri

plug-free-img.png

Saytek Mühendislik’te, Multi Split Klima İhtiyaçlarınıza ve VRF Merkezi Klima Projelerinize Sektörün Lider Markaları ile Hızlı Çözümler Üretiyoruz!

Multi Split ve VRF/VRV/VRS Merkezi Klima Sistemleri; tek dış ünite ile birden çok iç ünitenin bağımsız olarak kontrol edilebildiği sistemdir.  Bu özelliği ile, çok odalı büyük evler, villalar, plazalar, oteller, ofisler, fabrikalar, tiyatrolar, hastaneler, alışveriş merkezleri ve diğer büyük çaplı mekanlar ve binalar için tercih edilir. En yüksek düzeyde tasarruf ve konfor sağlar.

  • Ücretsiz Keşif
  • VRF Proje Çizimi
  • Hızlı Fiyatlandırma
  • Proje Yönetimi
  • Hızlı Montaj

Saytek Mühendislik olarak, sektördeki tecrübemizle, ücretsiz keşif ve proje desteği vermekteyiz. En uygun fiyatlarla projenize ve ihtiyacınıza en uygun ürün seçimi ve tedariki yapılmaktadır. Tecrübeli mühendis kadromuz ve teknik personelimiz ile en kısa sürede montaj hizmeti vermek için hazırız.

Multi Split ve VRF Merkezi Klima Sistemleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat almak için hemen bizimle iletişime geçin.

Markalarımız

Örnek Uygulamalar

Multi Split Klimalar Nedir ve Nasıl Çalışır?

Multi split klimalar tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split sistemdir. Bu sayede dış ünitelerin oluşturacağı alan sıkıntısı ve görüntü kirliliği engellenmiş olur. Mono split klimalarda olduğu gibi multi split klima modellerinde de duvar tipi, kaset tipi, kanallı tip klima, yer-tavan tipi gibi farklı iç ünite seçenekleri mevcuttur. Bir dış üniteye 8 adete kadar iç ünitenin bağlanabilmesini sağlayan modeller mevcuttur.
 
VRF sistemlerden en önemli farkı, tüm iç üniteler aynı modda çalışmak zorundadır. Yani bir iç ünite soğutma yaparken diğeri ısıtma yapamaz. 
 
– Tek dış üniteye sahip yapısı ile aynı anda çoklu klima yönetim sistemi sunar.
– Alanın büyük ve küçüklüğüne göre modüler yaklaşım ve çözümler sunar.
– Sistemi kat veya bölge bazında entegre etmeye olanak tanır.
– Üstün performansı ile iç mekan ses seviyesi şartlarının karşılanmasını sağlar.
 

VRF / VRS Merkezi Klima Sistemleri Nasıl Çalışır?

Her bir ünite ana boru hattına bağlanarak birbirinden bağımsız şekilde ayrı ayrı kontrol edilebilir. Dolayısıyla ihtiyaç duyulmayan alanlarda iklimlendirme yapılmaz. Ayrıca, bazı iç üniteler ısıtma yaparken, aynı anda diğerleri soğutma yapabilir. VRF sistemi, toplam kapasiteyi hassas olarak ayarlayabilen DC inverter kompresörlere sahip olduğu için odanın ihtiyacına göre gaz debisinin ayarlanmasını sağlar. Böylece minimum seviyede enerji tüketilir.

VRF / VRS klima modelleri bir dış ünite grubuna çok sayıda ve farklı kapasite ile tipte iç üniteler bağlanabilmesine imkan verir. İç ünite kapasite toplamı dış ünite kapasitesinin %50’sinden az ve %130’undan fazla olmadığı sürece değişik kombinasyonda sistemler oluşturulabilir.

Merkezi klima sistemleri olarak da bilinen VRF sistemi için iç ortam sıcaklığı (+)(-) 0,5 derece hassasiyetle kontrol edilir. VRF klimaların içinde bulunan sıcaklık ve basınç sensörleri her bir iç ünitenin dış üniteye olan uzaklığından etkilenmeden kapasite ihtiyacını belirleyebilir. Böylece sadece ihtiyaca cevap verecek şekilde enerji transferi gerçekleştirilir. 

Keşif Formu
Call Now Button